Samtec Inc. MW-07-03-G-D-180-065
Part No.:
MW-07-03-G-D-180-065
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
Number of Positions:
14
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.245" (6.223mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)