Samtec Inc. MW-06-03-G-D-095-065
Part No.:
MW-06-03-G-D-095-065
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, MW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
12
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.039" (1.00mm)
Length - Overall Pin:
0.160" (4.064mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.095" (2.413mm)