ITT Cannon, LLC MTV1-32SL61
Part No.:
MTV1-32SL61
Datasheet:
Chuangxin CloudMTV1-32SL61.pdf
Description:
CONN 32POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
32
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Through Hole
Contact Length - Post:
0.125" (3.18mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
3A