ITT Cannon, LLC MTV1-30SL80
Part No.:
MTV1-30SL80
Datasheet:
Chuangxin CloudMTV1-30SL80.pdf
Description:
CONN 30POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
30
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Through Hole
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
3A