ITT Cannon, LLC MTV1-14SL79
Part No.:
MTV1-14SL79
Datasheet:
Chuangxin CloudMTV1-14SL79.pdf
Description:
CONN 14POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
14
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
3A