ITT Cannon, LLC MTV1-13SL1
Part No.:
MTV1-13SL1
Datasheet:
Chuangxin CloudMTV1-13SL1.pdf
Description:
CONN 13POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
13
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Contact Length - Post:
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
3A