ITT Cannon, LLC MTV1-13SCL1-04
Part No.:
MTV1-13SCL1-04
Datasheet:
Chuangxin CloudMTV1-13SCL1-04.pdf
Description:
CONN 13POS 0.05 GOLD SMD R/A
Number of Positions:
13
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Surface Mount, Right Angle
Fastening Type:
Latch Lock
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps):
3A