ITT Cannon, LLC MTB1-22SL56-01
Part No.:
MTB1-22SL56-01
Datasheet:
Chuangxin CloudMTB1-22SL56-01.pdf
Description:
CONN 22POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
22
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Through Hole
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Guide Pin
Current Rating (Amps):
3A