ITT Cannon, LLC MTB1-20SAL39-4
Part No.:
MTB1-20SAL39-4
Datasheet:
Chuangxin CloudMTB1-20SAL39-4.pdf
Description:
CONN 20POS 0.05 GOLD PCB R/A
Number of Positions:
20
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Current Rating (Amps):
3A