ITT Cannon, LLC MTB1-18SL61-1
Part No.:
MTB1-18SL61-1
Datasheet:
Chuangxin CloudMTB1-18SL61-1.pdf
Description:
CONN 18POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
18
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Through Hole
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Current Rating (Amps):
3A