ITT Cannon, LLC MTB1-17SL1
Part No.:
MTB1-17SL1
Datasheet:
Chuangxin CloudMTB1-17SL1.pdf
Description:
CONN 17POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
17
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Current Rating (Amps):
3A