ITT Cannon, LLC MTB1-17SAL79
Part No.:
MTB1-17SAL79
Datasheet:
Chuangxin CloudMTB1-17SAL79.pdf
Description:
CONN 17POS 0.05 GOLD PCB R/A
Number of Positions:
17
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Current Rating (Amps):
3A