ITT Cannon, LLC MTB1-12SL79
Part No.:
MTB1-12SL79
Datasheet:
Chuangxin CloudMTB1-12SL79.pdf
Description:
CONN 12POS 0.05 GOLD PCB
Number of Positions:
12
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Current Rating (Amps):
3A