ULTRAVOLT / Advanced Energy MPM24-500NSI
Part No.:
MPM24-500NSI
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudMPM24-500NSI.pdf
Description:
DC DC CONVERTER -84 TO -500V 15W
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
UltraVolt® MPM
Package/Case:
4-DIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
High Voltage - Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4V
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output 1:
-84 ~ -500V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
3mA
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C