ULTRAVOLT / Advanced Energy MPM24-2KPSI
Part No.:
MPM24-2KPSI
Datasheet:
Chuangxin CloudMPM24-2KPSI.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 334-2000V 15W
Series:
UltraVolt® MPM
Voltage - Input (Min):
4V
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output 1:
334 ~ 2000V
Current - Output (Max):
750µA
Power (Watts):
15 W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C