ULTRAVOLT / Advanced Energy MPM12-500NSI
Part No.:
MPM12-500NSI
Datasheet:
Chuangxin CloudMPM12-500NSI.pdf
Description:
DC DC CONVERTER -84 TO -500V 15W
Series:
UltraVolt® MPM
Voltage - Input (Min):
2V
Voltage - Input (Max):
12V
Voltage - Output 1:
-84 ~ -500V
Current - Output (Max):
3mA
Power (Watts):
15 W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C