MLRF0805-068J.pdf
MLRF0805-068J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLRF0805-068J.
| Image |  |
| Series | MLRF0805 | MLRF0805 | MLRF0805 | MLRF0805 | MLRF0805 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material - Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 68 nH | 68 nH | 68 nH | 68 nH | 68 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 540 mA | 540 mA | 540 mA | 540 mA | 540 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 380mOhm Max | 380mOhm Max | 380mOhm Max | 380mOhm Max | 380mOhm Max |
| Q @ Freq | 50 @ 500MHz | 50 @ 500MHz | 50 @ 500MHz | 50 @ 500MHz | 50 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.5GHz | 1.5GHz | 1.5GHz | 1.5GHz | 1.5GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0805 | 0805 | 0805 | 0805 | 0805 |
| Size / Dimension | 0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm) | 0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm) | 0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm) | 0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm) | 0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) | 0.060" (1.52mm) | 0.060" (1.52mm) | 0.060" (1.52mm) | 0.060" (1.52mm) |