onsemi MC33269DTRK-3.3
Part No.:
MC33269DTRK-3.3
Manufacturer:
onsemi
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Chuangxin CloudMC33269DTRK-3.3.pdf
Description:
IC REG LDO 0.8A 3.3V DPAK
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Output Type:
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
Voltage - Output (Min/Fixed):
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
Current - Output:
800mA
Current - Quiescent (Iq):
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Protection Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DPAK
Datasheet:
1. How to order MC33269DTRK-3.3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MC33269DTRK-3.3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC33269DTRK-3.3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MC33269DTRK-3.3G MC33269DTRK-5.0G MC33269DTRKG MC33269DTRK-012 MC33269DTRK
Part Number MC33269DTRK-3.3G MC33269DTRK-5.0G MC33269DTRKG MC33269DTRK-012 MC33269DTRK
Manufacturer onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Output Configuration - - - - -
Output Type - - - - -
Number of Regulators 1 1 1 1 1
Current - Output 800mA 800mA 800mA 800mA 800mA
PSRR - - - - -
Control Features - - - - -
Protection Features - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C