Harwin Inc. M50-4302745
Part No.:
M50-4302745
Datasheet:
Chuangxin CloudM50-4302745.pdf
Description:
CONN RCPT 54POS 0.05 GOLD SMD
Number of Positions:
54
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing - Mating:
0.050" (1.27mm)
Insulation Height:
0.181" (4.60mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Mated Stacking Heights:
6mm, 6.5mm
Current Rating (Amps):
1A