Harwin Inc. M50-3141045R
Part No.:
M50-3141045R
Datasheet:
Chuangxin CloudM50-3141045R.pdf
Description:
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Style:
Board to Board
Number of Positions:
10
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Contact Finish Thickness - Mating:
12.0µin (0.30µm)
Insulation Height:
0.134" (3.40mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Features:
Pick and Place
Current Rating (Amps):
1A