Harwin Inc. M50-3140545
Part No.:
M50-3140545
Datasheet:
Chuangxin CloudM50-3140545.pdf
Description:
CONN RCPT 5POS 0.05 GOLD SMD
Style:
Board to Board
Number of Positions:
5
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
1
Contact Finish Thickness - Mating:
12.0µin (0.30µm)
Insulation Height:
0.134" (3.40mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps):
1A