Harwin Inc. M50-3121445
Part No.:
M50-3121445
Datasheet:
Chuangxin CloudM50-3121445.pdf
Description:
CONN RCPT 28POS 0.05 GOLD SMD
Product Status:
Obsolete
Style:
Board to Board or Cable
Number of Positions:
28
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing - Mating:
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Mating:
Flash
Insulation Height:
0.142" (3.60mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Mated Stacking Heights:
5.5mm, 6.18mm
Current Rating (Amps):
1A