Harwin Inc. M50-3120945
Part No.:
M50-3120945
Datasheet:
Chuangxin CloudM50-3120945.pdf
Description:
CONN RCPT 18POS 0.05 GOLD SMD
Number of Positions:
18
Pitch - Mating:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing - Mating:
0.050" (1.27mm)
Insulation Height:
0.142" (3.60mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Mated Stacking Heights:
5.5mm, 6.18mm
Current Rating (Amps):
1A