Vishay Sprague M39003/01-8181/HSD
Part No.:
M39003/01-8181/HSD
Description:
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Failure Rate:
D (0.001%)