Harwin Inc. M22-3070200
Part No.:
M22-3070200
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudM22-3070200.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 2POS 2.00MM
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
2
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:
Crimp
Fastening Type:
Color:
Natural
Features:
Insulation Material:
Thermoplastic
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C