IDEC LW7GL-A1C24VG
Part No.:
LW7GL-A1C24VG
Description:
25MM SQ PUSHBUTTON ILLUMINATED
Current Rating (Amps):
100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Color - Actuator/Cap:
Green
Illumination Type, Color:
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 24.50mm x 24.50mm
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C