IDEC LW6GL-A1C24VG
Part No.:
LW6GL-A1C24VG
Current Rating (Amps):
100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Color - Actuator/Cap:
Green
Illumination Type, Color:
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 25.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C