Analog Devices Inc. LT3032IDE-3.3#PBF
Part No.:
LT3032IDE-3.3#PBF
Package:
14-PowerWFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudLT3032IDE-3.3#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR +-3.3V 14DFN
Package/Case:
14-PowerWFDFN
Packaging:
Tube
Output Configuration:
Positive and Negative
Number of Regulators:
2
Voltage - Input (Max):
±20V
Voltage - Output (Min/Fixed):
±3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)
Current - Output:
150mA, 150mA
PSRR:
68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Control Features:
Enable
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
14-DFN (4x3)
Datasheet:
1. How to order LT3032IDE-3.3#PBF on Chuangxin Cloud?
3. Are the LT3032IDE-3.3#PBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT3032IDE-3.3#PBF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Package/Case 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 2 2 2 2 2
Voltage - Input (Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
Voltage - Output (Min/Fixed) ±3.3V ±3.3V ±3.3V ±3.3V ±3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)
Current - Output 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA
PSRR 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Control Features Enable Enable Enable Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C