Analog Devices Inc. LT1129CQ-3.3#TRPBF
Part No.:
LT1129CQ-3.3#TRPBF
Package:
TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Datasheet:
Chuangxin CloudLT1129CQ-3.3#TRPBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 700MA 5DDPAK
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.7V @ 700mA
Current - Output:
700mA
Current - Quiescent (Iq):
70 µA
Current - Supply (Max):
90 mA
PSRR:
64dB (120Hz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Temperature, Reverse Polarity
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DDPAK-5
Datasheet:
1. How to order LT1129CQ-3.3#TRPBF on Chuangxin Cloud?
3. Are the LT1129CQ-3.3#TRPBF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT1129CQ-3.3#TRPBF?
Image LT1129CQ#TRPBF LT1129CQ-5#PBF LT1129CQ#PBF LT1129CQ-3.3#PBF LT1129CQ-5#TRPBF
Part Number LT1129CQ#TRPBF LT1129CQ-5#PBF LT1129CQ#PBF LT1129CQ-3.3#PBF LT1129CQ-5#TRPBF
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Output Configuration Positive Positive Positive Positive Positive
Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Max) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 700mA 0.7V @ 700mA 0.7V @ 700mA 0.7V @ 700mA 0.7V @ 700mA
Current - Output 700mA 700mA 700mA 700mA 700mA
Current - Quiescent (Iq) 70 µA 70 µA 70 µA 70 µA 70 µA
Current - Supply (Max) 90 mA 90 mA 90 mA 90 mA 90 mA
PSRR 64dB (120Hz) 64dB (120Hz) 64dB (120Hz) 64dB (120Hz) 64dB (120Hz)
Control Features Enable Enable Enable Enable Enable
Operating Temperature 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C