Analog Devices Inc. LT1121IS8-3.3#PBF
Part No.:
LT1121IS8-3.3#PBF
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudLT1121IS8-3.3#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.7V @ 150mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
50 µA
Current - Supply (Max):
14 mA
PSRR:
58dB (120Hz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Temperature, Reverse Polarity
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SO
Datasheet:
1. How to order LT1121IS8-3.3#PBF on Chuangxin Cloud?
3. Are the LT1121IS8-3.3#PBF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT1121IS8-3.3#PBF?
Image LT1121IS8#TRPBF LT1121IS8-5#PBF LT1121IS8#PBF LT1121IS8-5#TRPBF LT1121IS8-3.3#TRPBF
Part Number LT1121IS8#TRPBF LT1121IS8-5#PBF LT1121IS8#PBF LT1121IS8-5#TRPBF LT1121IS8-3.3#TRPBF
Series - - - - -
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Output Configuration Positive Positive Positive Positive Positive
Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Max) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 150mA 0.7V @ 150mA 0.7V @ 150mA 0.7V @ 150mA 0.7V @ 150mA
Current - Output 150mA 150mA 150mA 150mA 150mA
Current - Quiescent (Iq) 50 µA 50 µA 50 µA 50 µA 50 µA
Current - Supply (Max) 14 mA 14 mA 14 mA 14 mA 14 mA
PSRR 58dB (120Hz) 58dB (120Hz) 58dB (120Hz) 58dB (120Hz) 58dB (120Hz)
Control Features Enable Enable Enable Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C