Texas Instruments LP5907UVE-4.5/NOPB
Part No.:
LP5907UVE-4.5/NOPB
Package:
4-XFBGA, DSBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudLP5907UVE-4.5/NOPB.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 250MA 4DSBGA
Package/Case:
4-XFBGA, DSBGA
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.2V @ 250mA
Current - Output:
250mA
Current - Quiescent (Iq):
25 µA
Current - Supply (Max):
425 µA
PSRR:
90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)