Bivar Inc. LC1-30.0-F7P-6
Part No.:
LC1-30.0-F7P-6
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Light Pipes
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudLC1-30.0-F7P-6.pdf
Description:
LIGHT PIPE FLEXIBLE 30" 6.9MM
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
LC1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Color:
Clear
Configuration:
Single
Type:
Flexible 30" (762mm) - Fiber Optic
Mounting Type:
Panel Mount, Press Fit
Lens Style:
Round with Domed Top
Lens Size:
6.9mm