Samtec Inc. HW-36-10-L-D-375-SM-A
Part No.:
HW-36-10-L-D-375-SM-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-36-10-L-D-375-SM-A.pdf
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating):
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)