Samtec Inc. HW-36-09-S-D-393-SM
Part No.:
HW-36-09-S-D-393-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-36-09-S-D-393-SM.pdf
Description:
CONN HDR 72POS 0.1 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
72
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.272" (6.909mm)
Length - Stack Height:
0.393" (9.982mm)