Samtec Inc. HW-25-10-L-D-615-SM
Part No.:
HW-25-10-L-D-615-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-25-10-L-D-615-SM.pdf
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Active
Number of Positions:
50
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.615" (15.621mm)