Samtec Inc. HW-23-09-T-D-489-SM
Part No.:
HW-23-09-T-D-489-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-23-09-T-D-489-SM.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 46POS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
46
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height:
0.489" (12.421mm)