Samtec Inc. HW-15-15-G-D-300-SM
Part No.:
HW-15-15-G-D-300-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-15-15-G-D-300-SM.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)