Samtec Inc. HW-15-12-G-D-734-SM-A
Part No.:
HW-15-12-G-D-734-SM-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-15-12-G-D-734-SM-A.pdf
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Tube
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating):
0.231" (5.867mm)
Length - Stack Height:
0.734" (18.644mm)