Samtec Inc. HW-13-13-G-D-915-110-LL
Part No.:
HW-13-13-G-D-915-110-LL
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-13-13-G-D-915-110-LL.pdf
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.915" (23.241mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)