Samtec Inc. HW-13-09-G-D-460-SM
Part No.:
HW-13-09-G-D-460-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-13-09-G-D-460-SM.pdf
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)