Samtec Inc. HW-12-20-L-D-886-SM-A
Part No.:
HW-12-20-L-D-886-SM-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-12-20-L-D-886-SM-A.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Tube
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating):
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height:
0.886" (22.504mm)