Samtec Inc. HW-07-09-G-S-410-SM
Part No.:
HW-07-09-G-S-410-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-07-09-G-S-410-SM.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
7
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)