Samtec Inc. HW-06-11-S-D-655-SM
Part No.:
HW-06-11-S-D-655-SM
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-06-11-S-D-655-SM.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Packaging:
Tube
Number of Positions:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.655" (16.637mm)