Samtec Inc. HW-05-14-G-D-834-366
Part No.:
HW-05-14-G-D-834-366
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-05-14-G-D-834-366.pdf
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Number of Positions:
10
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.834" (21.184mm)
Length - Tail:
0.366" (9.296mm)