Samtec Inc. HW-05-12-S-D-690-SM-A
Part No.:
HW-05-12-S-D-690-SM-A
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-05-12-S-D-690-SM-A.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Packaging:
Tube
Number of Positions:
10
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.690" (17.526mm)