Samtec Inc. HW-04-11-S-D-630-SM-A
Part No.:
HW-04-11-S-D-630-SM-A
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-04-11-S-D-630-SM-A.pdf
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
8
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)