Samtec Inc. HW-03-16-T-S-236-105
Part No.:
HW-03-16-T-S-236-105
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-03-16-T-S-236-105.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.104" (2.642mm)
Length - Stack Height:
0.236" (5.994mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)