Samtec Inc. HW-03-08-T-S-320-105
Part No.:
HW-03-08-T-S-320-105
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-03-08-T-S-320-105.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)