Samtec Inc. HW-03-08-T-S-310-110
Part No.:
HW-03-08-T-S-310-110
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-03-08-T-S-310-110.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.800mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)