Samtec Inc. HW-03-07-T-S-224-075
Part No.:
HW-03-07-T-S-224-075
Datasheet:
Chuangxin CloudHW-03-07-T-S-224-075.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height:
0.224" (5.690mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)